Një person humbi jetën dhe dy u plagosën nga bombardimet e fundit në Kiev

20:27 23/03/2022

Sipas kryebashkiakut të Kievit, është vrarë një person në kryeqytetin ukrainas. Vitali Klitschko tha se dy të tjerë u plagosën gjatë një sulmi me bombardime gjatë ditës së sotme.  

Më herët, Klitschko raportoi se 264 civilë kanë vdekur në kryeqytet që nga fillimi i pushtimit rus.

Aktualisht, është akoma e paqartë nëse ky fatalitet është i përfshirë në raportimin e bërë më herët nga kryebashkiaku./tvklan.al  

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.