Një person me COVID brenda aeroplanit të linjës Itali-Belgjikë, alarmohen autoritetet

Pasagjerët në një aeroplan në Itali janë alarmuar, pasi një pacient, i konfirmuar me COVID-19 ndodhej brenda saj.

Ai ishte zbuluar nga autoritetet shëndetësore që kryenin tamponët e shpejtë para nisjes për në Bruksel. Duke u ndeshur me refuzimin e burrit për të zbritur, mjekët kanë kërkuar ndihmën e autoriteteve.

Burri kishte përdorur një leje të gjelbër, të marrë më herët për të hipur në mjetin fluturues, ai ishte i pa vaksinuar.

Bashkë me të ishte dhe i vëllai, por ky i fundit rezultoi negativ dhe i kishte realizuar të dyja dozat e vaksinës. Sipas autoriteteve burri është izoluar në shtëpi dhe ka marrë një gjobë të majmë për veprimin e bërë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.