Një person vritet në qendër të Oslos

nje person vritet ne qender te oslos
nje person vritet ne qender te oslos

20:21 09/11/2021

Sulmoi kalimtarët dhe policinë me thikë

Policia norvegjeze neutralizoi mëngjesin e sotëm një person që kërcënonte kalimtarët me thikë në rrugët e Oslos.

Në momentin e mbërritjes së një patrulle, agresori sulmoi forcat e rendit të cilat hapën zjarr duke e lënë të vdekur në vend.

Raportohet se një polic është plagosur lehtë. Autoritetet thanë se deri tani nuk kanë gjetur prova për ta cilësuar një akt terrorist.

Tv Klan

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts