Një raketë e lëshuar nga Bjellorusia godet aeroportin në veri të Ukrainës

19:22 27/02/2022

Një këshilltar i Ministrisë së Brendshme Ukrainase raportoi gjatë pasdites për një raketë të lëshuar nga Bjellorusia në veri të Ukrainës. Duke cituar të njëjtin burim, BBC raporton se raketa goditi aeroportin në qytetin e Zhytomyr.

Kjo është ajo që u godit nga raketa e gjuajtur nga Bjellorusia rreth orës 17:00… Fashistët rusë dhe bjellorusë kanë vënë në shënjestër Aeroportin Zhytomyr”, tha zyrtari i ministrisë, Anton Herashchenko./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.