Një seri tërmetesh godasin Napolin, ja sa ishte lëkundja më e fortë

Një seri tërmetesh janë regjistruar në zonën e Campi Flegrei, pranë Napolit.

Goditja më e fortë ishte me magnitudë 4.2, e regjistruar në orën 3.35 të mëngjesit, ndërsa lëkundjet janë ndjerë në të gjithë Napolin. Tërmeti kishte një thellësi rreth 3 km.

Ndërkohë, raportohet se nga tërmeti nuk ka pasur dëme në njerëz dhe dëme materiale.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts