Një shënim prekës mbi arkivol, “dhurata” e fundit që Mbretëresha Elizabeth bëri për Princin Philip

Ndarja nga jeta në moshën 99-vjeçare e Princit Philip, krijoi mjaft hidhërim në oborrin mbretëror në Britani.

Funerali i Princit Philip, u realizua para dy ditësh, por ajo që ra në sy, është gjesti i bukur që Mbretëresha Elizabeth, gruaja e tij prej 73 vitesh, la mbi arkivolin ku prehej princi.

Me një shënim të shkruar me shkrim dore, mbretëresha theksonte fjalët: “Të dua” dhe “Lilibet”.

“Lilibet”, është një fjalë e krijuar nga Princi Philip dhe Mbretëresha Elizabeth, që kur ishin fëmijë dhe nënkuptonte dashurinë e madhe mes të dyve.

Kujtojmë se Elizabeth u shfaq e vetme gjatë funeralit, për shkak të rregullave anti-Covid dhe në ceremoni morën pjesë vetëm 30 persona.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.