Një spital në Los Angeles dërgon furnizime mjekësore për të ndihmuar ukrainasit

Një spital në Los Angeles dhuroi një ngarkesë të madhe me furnizime mjekësore për të ndihmuar ukrainasit.

200 kutitë e furnizimeve të paketuara në 10 paleta po dërgoheshin nga Qendra Mjekësore e Spitalit Northridge në Project CURE, një distributor global i furnizimeve mjekësore, tha menaxheri i menaxhimit të materialeve Michael Alfaro.

Alfaro tha se ai besonte se dërgesa do të dërgohej në Poloni, ku mijëra ukrainas kanë ikur nga pushtimi i Rusisë.

Ngarkesa përfshinte fustane dhe perde kirurgjikale, instrumente, pajisje për kujdesin e plagëve, maska, doreza, shiringa gjilpërash, antiseptikë dhe solucione dezinfektuese për plagët.

Ne i kemi marrë këto nga furnizimi ynë i urgjencës, disa prej të cilave në fakt i kemi tejmbushur për shkak të COVID,  tha Paul H. Watkins, presidenti i spitalit.

“Është vërtet shumë mirë të bësh diçka pozitive, edhe pse ne po i përgjigjemi një situate që është, e dini, është thjesht e tmerrshme,” tha Watkins.

Alfaro vlerësoi se dërgesa arrinte vlerën deri në 10,000 dollarë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com