Një tjetër avion mbërrin në Kosovë, grupi i tretë prej 131 afganësh u nis nga Gjermania

KOSOVA

Një avion i tretë ka mbërritur në Kosovë. 131 afganë udhëtuan me avionin e forcave amerikane nga Gjermania.

Tashmë Kosova ka strehuar 355 afganë për të qëndruar përkohësisht në bazën ushtarake amerikane e më pas në SHBA.

Më 29 gushte Kosova priti avionin e parë me 111 afganë në bord ndërsa i dyti mbërriti mesnatën mes 30 dhe 31 gushtit. Të gjithë afganët në Kosovë do të strehohen në kampin ushtarak amerikan “Bondsteel” që është nën komandën e KFOR-it.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *