Një tjetër kombëtare preket nga Covid-19, sulmuesi rezulton pozitiv dhe humb Europianin


Covid-19 ka prekur edh enjë tjetër kombëtare, para startit të Europianit. Pas Spanjës dhe Suedisë, tashmë një i prekur është konfirmuar edhe te Rusia.

rUSIA

Sulmuesi i Zentitit, Andri Mostovoi pas testeve të kryera, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Menjëherë pas kësaj, lojtari është vëtëizoluar, për të mos rrezikuar infektimin e të tjerëve dhe nuk do të jetë pjesë e Europianit. Stafi ka vendosur që ta zëvendësojë lojtarin me Roman Evgeniev, i cili luan për skuadrën e Dinamos së Moskës.

Kujtojmë se Rusia luan ndeshjen e parë në Europian ditën e nesërme, ku do të përballet me kombëtaren e Belgjikës, duke filluar nga ora 21:00.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.