Një urë e madhe shembet në SHBA, disa orë para vizitës së Bidenit

nje ure e madhe shembet ne shba disa ore para vizites se bidenit
nje ure e madhe shembet ne shba disa ore para vizites se bidenit

Një urë në Pittsburgh të Shteteve të Bashkuara u shemb vetëm disa orë para kohës kur Presidenti Biden pritej ta vizitonte qytetin për të folur rreth plantit të tij prej 1.2 bilion dollarësh për infrastrukturën.

Policia raportoi se ura e ndodhur në lagjen Frick Park u shemb rreth orës 6 të mëngjesit të premten, shkruan Daily Mail.

Disa vetura dhe një autobus u përfshië në aksident, por nuk pati raportime fillestare për të lënduar.

Guvernatori i Pensilvanisë, John Fetterman, e quajti urën “një arterie infrastrukturore jetike” për qytetin, duke shtuar “Është surreale ta shohësh atë të shembur plotësisht”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts