“Një ushtare izraelite theret me thikë në Bregun Perëndimor”

Një ushtare izraelite u ther me thikë dhe arma e saj u sekuestrua pranë një vendbanimi izraelit në Bregun Perëndimor të okupuar, njoftoi ushtria sot.

“Pranuam një raport në lidhje me një të dyshuar, i cili goditi një ushtare izraelite dhe rrëmbeu armën e saj personale pranë lagjes Nevo në Luginën e Jordanit”, thuhet në deklaratën e ushtrisë izraelite.

“Forcat e ushtrisë izraelite arrestuan të dyshuarin dhe morën armën”, thuhet më tej në deklaratë.

Ushtria izraelite nuk dha detaje të mëtejshme në lidhje me të dyshuarin apo gjendjen e ushtares së therur.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.