Një viktimë nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, raportohen 22 raste të reja

nje viktime nga covid 19 ne 24 oret e fundit ne kosove raportohen 22 raste te reja
nje viktime nga covid 19 ne 24 oret e fundit ne kosove raportohen 22 raste te reja

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë si pasojë e COVID-19, ndërsa janë raportuar edhe 22 raste të reja të infektuara me këtë virus.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 6.239 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.549.215 doza të vaksinës.

Deri më sot 712.793 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Nga 2.095 testime, 22 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 raste i vdekjes. Sot janë shëruar 20 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarëve është 157.276.
Në total numri i rasteve aktive është 428.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts