“Njëqind dështimet e Ramës”, Basha ndalet tek borxhet që familjen marrin te të afërmit: Niveli më i lartë në rajon

SHPËRNDAJE

Në kuadër të 100 premtimeve të pambajtura të kryeministrit Edi Rama, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u ndal te niveli i huamarrjes informale në Shqipëri.

Sipas tij, vendi ynë ka nivelin më të lartë në rajon për marrjen e borxheve nga ana e familjeve dhe sipërmarrjeve të vogla tek të afërmit e tyre.

“27 ditë deri më 25 prill. 100 dështimet e Ramës në 8 vite. Si është niveli i huamarrjes informale në Shqipëri, në krahasim me vendet e Rajonit? Përgjigja: Më i lartë. Kriza ekonomike i ka shtyrë sipërmarrjet dhe familjet shqiptare drejt huamarrjes informale”, shkruan Basha.

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.