Njëqind ditët e para të qeverisë ‘Kurti’, priten debate sot në kuvendin e Kosovës

Sot diskutohet në kuvendin e Kosovës 100 ditshi i parë i qeverisjes ‘Kurti’. Kuvendi është parashikuar që të nis në orën 10:00, ku në rendin e ditës janë gjashtë pika.

Rendi i ditës:
-Deklarimet jashtë rendit të ditës,
-Pyetjet parlamentare,
-Shqyrtimi i Propozim-vendimit të Qeverisë së Kosovës për themelimin e institucionit te Operës së Kosovës si institucion i shërbimit publik,
-Debat parlamentar lidhur me punën njëqind ditore të Qeverisë së Kosovës,

-Zgjedhja e kryesuesit dhe dy anëtarëve të Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë,
-Zgjedhja e tre anëtarëve të Komisionit të Pavarur të Mediave.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *