Njeriu i rekordeve/ Ronaldo mbret dhe në rrjetet sociale, arrin shifrën stratosferike të ndjekësve në Instagram


Kristiano Ronaldo nuk ndalet së shënuari rekorde, por kësaj radhe në rrjetet sociale.

Ronaldo Kristiano

Vetem pak ditë më parë pasi arriti shifrën e 300 milionë ndjekësve në “Instagram”, yllit portugez i janë shtuar dhe 5 milionë ndjekës të tjerë duke e çuar në total 305 milionë.

ronaldo

Një shifër kjo e përafërt me numrin e popullsisë së Amerikës, e cila është 328 milionë banor. Numra të jashtëzakonshëm këto për një atletet i cili është dhe më popullori në botë duke lënë pas aktorë e këngëtarë të famshëm.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.