Nora Gjakova kualifikohet në finalen e të Grand Slam, xhudistja siguron fitoren e katërt radhazi
Nora Gjakova është kualifikuar në finalen e të Grand Slam, që po zhvillohet në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe.

nora gjakova

Xhudistja nga Kosova fitoi ndeshjen e gjysmëfinales gjatë ditës së sotme, duke çuar në katër numrin e fitoreve radhazi.

Ajo fitoi ndaj kundërshtares së saj nga Gjeorgjia, Eteri Liparteliani.

Me fitoren e ditës së sotme, xhudistja siguron medaljen e argjendtë, pasi kalon në finalen e madhe të kategorisë deri në 57 kilogramë.

Në finale, Nora do të takohet me fituesen e përballjes me Qi Cai dhe Mimi Huh.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *