Normalizim i marrëdhënieve Prishtinë-Beograd, Stoltenberg: NATO po shqyrton shtimin e përhershëm të trupave në Kosovë dhe rajon

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Prishtinë se aleanca po shqyrton një shtim të përhershëm të pranisë së saj ushtarake në Ballkanin Perëndimor për të mbajtur tensionet nën kontroll. NATO-ja vendosi një mijë trupa shtesë në Kosovë pas 24 shtatorit kur një pjesëtar i policisë së Kosovës u vra në […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts