Nuk doni që dikush t’ju shohë galerinë e fotove në telefon? Zbuloni këtë metodë

20:02 29/10/2021

Nëse jeni i shqetësuar se dikush ju merr celularin për të parë një foto dhe nis të shikojë të gjithë galerinë, atëherë ka një zgjidhje.

 Kjo vlen për përdoruesit e  iPhone!

Hapni menunë Settings  dhe tek Accessibility Settings, bëni aktive Guided Access më pas kërkohet kodi juaj.

Para se dikush të marrë celularin, klikoni 3 herë butonin e çelësit dhe më pas klikoni tek Guided Access.

Në këtë mënyrë kushdo do të shikojë vetëm atë foto që ju dëshironi. Për ta zhbërë veprimin e Guided Access, shtypini 3 herë butoin e çelësit dhe më pas shkruaj kodin. Pra, Guided Access e mban iPhone në një aplikacion të vetëm dhe ju lejon ta kontrolloni celularin tuaj. /tvklan.al

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *