“Nuk duhet të themi na mbron NATO”, Kollçaku: Aleancat janë të përkohshme! Vendin duhet ta mbrojë ushtria

nuk duhet te themi na mbron nato kollcaku aleancat jane te perkohshme vendin duhet ta mbroje ushtria
nuk duhet te themi na mbron nato kollcaku aleancat jane te perkohshme vendin duhet ta mbroje ushtria

Deputeti i Partisë Socialiste, Bardhyl Kollçaku, tha në “Open” në News 24, se të qenit në NATO është një siguri shtesë për një vend.

“Aleancat janë të përkohshme dhe nuk duhet të themi na mbron NATO. Qenia në NATO është një siguri e shtuar. Por, detyrimin kushtetues e kanë Forcat e Armatosura dhe populli shqiptar. Kemi 850 forca aktive dhe do të shtohen edhe 2500 forca rezerviste. Thuajse një divizion. Nëse nesër aleanca ndryshon, pa dyshim që strategjia dhe planet tona do të jenë në sinkron me këto ndryshime. Nuk ka asnjë gjasë që NATO të zhbëhet”, tha gjeneral Kollçaku.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts