“Nuk është i pazëvendësueshëm”, Griezmann gati të largohet nga Barcelona, Laporta kërkon të negociojë

Antoine Griezmann mund të largohet nga Barcelona gjatë kësaj vere.

Sulmuesi francez nuk e nisi mirë eksperiencën në “Camp Nou” dhe për këtë, largimi i tij është më se i mundshëm.

Sipas mediave spanjolle presidenti Joan Laporta ka pranuar se gjatë kësaj vere mund të ketë bisedime për ish-futbollistin e Atletico Madridit.

Ai e ka pranuar se e vlerëson lartë Griezmannin, por nuk e ka konsideruar atë të pazëvendësueshëm

“Ne e vlerësojmë shumë Antoinen. Klubi e ka bërë një investim të madh për të dhe ne jemi të kënaqur me të. Mirëpo, afati kalimtar tashmë ka nisur dhe mund të ketë hapësirë për të biseduar edhe për Griezmannin”-theksoi Laporta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *