“Nuk i këshilloj Çavit të drejtojë Barcelonën”, habit Suarez: Mes Kuman dhe Laportës është një luftë që dëmton… lojtarët

Këtë javë, Atletiko Madrid do të ndeshet me Barcelonën për kampionat, në një sfidë mjaft të veçantë për Luis Suarez.

luis suarez

Uruguaiani do të ndeshet përballë ish-ekipit të tij që nuk po kalon një moment aspak të mirë nën drejtimin e trajnerit Kuman i cili ka krisur marrëdhëniet me presidentin Laporta dhe shkarkimi i tij mund të vijë shumë shpejtë. Suarez mendon se ndërmjet tyre ka nisur një “luftë” nga e cila po dëmtohen vetë lojtarët ndëras komentoi dhe një afrim të mundshëm të Çavi Hernandez në stolin e katalanasve.

“Si tifoz i futbollit dhe çfarë ka bërë ai si lojtar, nuk mendoj se sot, nesër apo pasnesër është koha për të drejtuar Barcelonën. Ai është inteligjent dhe e di për vështirësinë e klubit. Ai duhet të presë momentin. Çavi ka shokë brenda ndaj të cilëve do të duhet të marrë vendime dhe do të jetë e vështirë.

Kuman më trajtoi si 15-vjeç, mes tij dhe Laportës është një luftë e veçantë që po dëmton lojtarët”, u shpreh Suarez.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *