Nuk i vendosën shiritat e zinj për legjendën që ndërroi jetë, presidenti i klubit të Serisë A justifikohet: I harruam në hotel…

Ndeshjet e luajtura në Serinë A këtë javë ju dedikuan kujtimit të ish-futbollistit Emiliano Masketi, i cili ndërroj jetë disa ditë më parë. Në respekt të tij klubet vendosën të luajnë me një shirt të zi në krah, por kjo nuk ndodhi me të gjitha skuadrat, pasi Verona në ndeshjen e saj ndaj Interit nuk i përdori.

204037102-f1954d66-dd00-471d-9299-826cd462e162

Presidenti i klubit, Mauricio Seti, kërkoj falje për këtë veprim me një komunikatë zyrtare, duke thënë se skuadra i kishte harruar shiritat e zinj në hotel.

“I kërkoj falje ju dhe familjes së tij.

Për fat të keq shiritat e zinj u harruan në hotel dhe nuk patëm mundësi ti merrnim në kohë.

Më vjen shumë keq për situatën, i kërkoj falje të gjithëve.”, u shpreh presidenti i Veronës.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.