“Nuk ia dorëzoj Kosovën milicive fashiste”, Albin Kurti për CNN: Grupet në Veri, ultranacionalistë të paguar nga Serbia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, duke folur lidhur me ngjarjet në veri të vendit ka thënë se po punon me faktorin ndërkombëtar, veçanërisht me SHBA dhe BE. Në një intervistë për CNN International, Kurti ka thënë se Republikën e Kosovës nuk do t’ua dorëzojë “milicive fashiste”, duke iu referuar turmave të serbëve që po protestojnë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts