“Nuk jemi të izoluar”, Putin nuk ndalet nga sanksionet: Rusia nuk kryen biznes me ata që mbështesin praktika barbare

Presidenti rus Vladimir Putin ka mbajtur ditën e sotme një fjalim në Shën Petersburg, nga ku ka deklaruar se vendi i tij nuk është i izoluar edhe pas sanksioneve të Perëndimit dhe se Rusia ruan marrëdhënie shumë të mira me partnerët tregtarë.

“Rusia nuk është e interesuar të zhvillojë marrëdhënie me partnerët që mbështesin “praktikat barbare” dhe të cilët janë të nxitur politikisht, theksoi ai.

Putin shtoi më tej se Rusia duhet të rrisë shpenzimet e saj të mbrojtjes për të garantuar sigurinë e vendit në mes të konfliktit të armatosur.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts