Nuk ka festë për Murinjon, Roma anulon eventin për Krishtlindje

Si çdo vit në prag Krishtlindjes skuadrat organizojnë një festë të vogël. Megjithatë këtë vit do të jetë ndryshe për skuadrën e Romës. Kryeqytetasit kanë anuluar festën e përvitshme, për dy arsye.

murinjo

E para është përshkak të rasteve të shumta të COVID-it, dhe frika e një infektimi të lojtarëve ka bërë që drejtuesit të ndalojnë eventin në Trigoria. E dyta është ndeshja e ardhshme kundër Atalantës. Murinjo nuk do shpërqendrime dhe preferon ta ketë ekipin gati.

Kështu që nuk ka festë Krishtlindjesh për Romën.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.