Nuk ka më dyshime, Aguero vendos për të ardhmen e tij. Firmos kontratën me skuadrën e…


Vazhdojnë të vijnë konfirmime për të ardhmen e Serxho Agueros në skuadrën e Barcelonës.

AGUERO

Sulmuesi argjentinas duket se ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me ekipin katalanas dhe i ka ulur pretendimet ekonomike.

Pavarësisht se shifrat ende nuk kanë dalë, dëshira e tij ka qenë e madhe për të luajtur me Lionel Mesin dhe për këtë arsye ka bërë një sakrificë.

Aguero është 33 vjeç dhe kontrata me katalanasit do t’i përfundojë në moshën 35-vjeçare.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.