“Nuk ka më miq?!”/ Gazeta gjermane: Marrëdhëniet e SHBA-së dhe BE-së me Kosovën janë tensionuar!

Gazeta gjermane “Frakfurter Allgemeine Zeitung”, i ka kushtuar një artikull tensioneve në Veri të Kosovës. Në këtë shkrim prestigjiozja gjermane është ndalur tek marrëdhënia e Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Europian. Theksohet se SHBA që nga lufta ajrore e NATO-s, Perëndimi ka mbajtur gjithmonë anën e Kosovës, por pas trazirave të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts