“Nuk ka talent, hiqe Iglin nga futbolli, po nuk u bë…”, Isa Tare zbulon bisedën me Neptun Bajkon për ish-sulmuesin e Kombëtares

Babai i ish-futbollistit të Kombëtares shqiptare, aktualisht drejtor sportiv i Lacios, Igli Tare, Isa Tare ka folur për një moment për ish-trajnerin e Partizanit dhe Shqipërisë, Neptun Bajko ku ka zbuluar bisedën me të duke i treguar se Igli Tare nuk kishte talent dhe ta largonte nga futbolli në fillimet e tij të karrierës:

isa

“Neptun Bajko ka pasur djalin e tij në klasë me Iglin, dhe më thotë mua kur djali, Igli ishte në fillmet e karrierës, ‘hiqe Iglin, ku ka Igli talent, po nuk u bë djali im futbollist do të bëhet Igli?’

Igli vazhdoi atje, e kanë vlerësuar shumë, sidomos ish-futbollisti i njohur, Refik Resmja. Më tha që Igli do të bëhet patjetër futbollist i Kombëtares do të arrijë nivele të larta.”, tha Isa Tare tek “E Diell”

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *