“Nuk kishte asnjë pendesë”, kleriku që i qëndroi pranë zbulon momentet e fundit të Mbretëreshës Elizabeth

Një klerik që kaloi fundjavën e fundit me Mbretëreshën Elizabeth tha se Madhëria e Saj i tha atij se nuk ishte penduar për asnjë gjë vetëm pesë ditë para vdekjes së saj.

Iain Greenshields, moderator i Asamblesë së Përgjithshme të Kishës së Skocisë, qëndroi me Mbretëreshën në Balmoral fundjavën para se ajo të ndërronte jetë pasi ai kishte kryer një predikim në kishën e Braemar dhe Crathie.

Ai gjithashtu zbuloi se mbretëresha kishte qenë në humor të mirë gjatë qëndrimit të tij, ndërsa ajo bënte shaka për dërgimin e tij në Kullën e Londrës .

Duke folur për ABC, Greenshields tha se besimi i krishterë i Mbretëreshës ishte thelbësor për mbretërimin e saj 70-vjeçar.

“Kur po bisedoja me të për besimin e saj, ajo tha se nuk ishte penduar aspak.”

Greenshields, i cili në asnjë moment nuk u ndje sikur ishin ditët e fundit të Mbretëreshës, tha se Madhëria e Saj kishte fuqi, por e përdori atë në një mënyrë që ishte ‘e dobishme për të tjerët’.

“Dukej e habitshme që gruaja që kishte qenë kaq vitale, kaq e gjallë, kaq e angazhuar, duhej të ishte krejt papritur, e vdekur dhe larg nesh”, shtoi kleriku.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts