Nuk kishte ndodhur asnjëherë më parë, Akajdin fut Turqinë në librin e rekordeve të Europianëve

nuk kishte ndodhur asnjehere me pare akajdin fut turqine ne librin e rekordeve te europianeve


Samet Akajdin u bë protagonisti i pjesës së parë të ndeshjes mes Turqisë dhe Holandës, e vlefshme për çerekfinalet e Euro 2024.

ajkin

Qendërmbrojtësi turk, ia doli të gjente rrjetën me një goditje me kokë, për t’i dhënë avantazhin skuadrës së tij. Në këtë mënyrë, ai shkroi emrin e tij në listën e golashënuesve të Europianit, por edhe të Turqisë në librin e rekordeve të këtij aktiviteti.

Asnjëherë më parë në historinë e turneut, nuk ishin shënuar 3 gola nga një përfaqësuese me anë të mbrojtësve në fazën me eliminim direkt. Merih Demiral shënoi dy të tillë kundër Austrisë në turin e mëparshëm, ndërsa sot Akajdin bëri përfaqësuesen turke unike në historinë e këtij kompeticioni me golin e tij.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts