“Nuk mund të qëndroja në pankinë”, shpërthen ish-sulmuesi i Milanit: M’u sos durimi, s’doja të isha rezervë e Ibrës

SHPËRNDAJE

Në një intervistë të dhënë për një revistë polake, Kristof Piontek ka folur edhe për largimin e tij nga Milani. Pa dribluar me fjalët, ish-numri 19 kuqezi ka deklaruar:

piontek

“M’u sos durimi në Milano? Fakti është që Ibra kishte arritur dhe unë doja të luaja për t’u përgatitur mirë për Europianin… nuk mund ta imagjinoja që të qëndroja ulur në stol për 5-6 ndeshje radhazi”. Polaku ka folur edhe për ofertat e shumta pasi vendosi largimin nga kuqezinjtë.

“Totenhemi më kontaktoi gjatë pasi u duhej një zëvendësues për Kejnin që ishte dëmtuar. Në fund zgjodha Hertën sepse gjatë gjithë kohës shfaqën më tepër dëshirë për të më pasur në skuadër”, tha Piontek.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *