“Nuk mund t’i takoj fëmijët, luftojmë dhe flemë”/ Momenti kur Zelensky lajmërohet për sulmin në Kiev, ndërpret intervistën dhe… (VIDEO)

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskiy sapo kishte përfunduar një intervistë dje kur mësoi për sulmin rus në kullën televizive në Kiev, afër Babyn Yar, një vend përkujtimor dhe varrimi për 30,000 hebrenj të vrarë nga nazistët.

Zelenskyy thotë se e ka parë familjen e tij vetëm një herë që kur Rusia pushtoi vendin e tij një javë më parë.

Një raketë ruse sapo kishte goditur një kullë televizive pranë vendit përkujtimor të Holokaustit Babyn Yar në Kiev, ndërsa ai foli me gazetarët.

Intervista

Luftojmë dhe flemë, kaq

A i keni parë fëmijet dhe familjen tuaj?

Jo, nuk mund t’i takoj. I kam takuar vetëm para 3 ditësh.

(Shefi i Sigurisë së Ukrainës i bën me dije lajmin se është sulmuar qendra përkujtimore kudër Holokaustit)

Kjo është Rusia, përgëzime

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts