Nuk mundën të fitonin asnjë derbi këtë sezon, zbuloni sa kohë ka Tirana pa korrur sukses ndaj Partizanit


Tirana nuk arriti të fitonte asnjë derbi në këtë sezon.

Dervu

Bardheblutë në katër takime që u përballën me Partizanin janë mundur dy herë si dhe kanë barazuar në dy takime.

Barazimet janë mbyllur 0-0, ndërkohë që Tirana nuk fiton një derbi prej 440 ditësh.

Shkurt, kampionët kanë më shumë se një vit pa fituar një ndeshje me Partizanin.

Fitorja e fundit mban datën 28.2.2020, kur bardheblutë ia dilnim 5-1.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *