Nuk ndalet lufta, raportohet për 10 të vrarë në një sulm ajror në spitalin indonezian

Drejtori i spitalit indonezian në veri të Gazës ka thënë për BBC se të paktën 10 persona janë vrarë në një sulm ajror izraelit.

Ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza tha më vonë se 12 persona u vranë.

Zëdhënësi i ministrisë, Ashraf al-Qudra tha për agjencinë e lajmeve AFP, se dhjetëra persona u plagosën.

Kujtojmë se më 7 tetor Hamasi sulmoi Izraelin dhe pas asaj dite nisi agresioni, që ka shkaktuar shumë të vrarë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts