Nuk ndalet rritja e shifrave në Kosovë, mbi 1 mijë raste me COVID-19 në 24 orët e fundit

KOSOVA

Kosova po kalon një valë të re të COVID-19. 1 mijë e 9 të infektuar janë regjistruar në 24 orët e fundit. Po ashtu 2 pacientë kanë humbur jetën.

82 persona të tjerë kanë fituar betejën ndërsa u kryer vetëm sot 6 mijë e 784 testime.

Duket se dhe vaksinimi masiv nuk po e ndal dot efektin e variantit Delta në Kosovë teksa priten shumë shpejt të ketë masa kufizuese.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *