Nuk ndodhte prej 61 vitesh, Gjermania regjistron rekordin negativ me humbjen ndaj Francës


Franca arriti tĂ« marrĂ« njĂ« fitore tĂ« madhe nĂ« Mynih pĂ«rballĂ« GjermanisĂ« nĂ« sfidĂ«n e cilĂ«suar si ‘’finalja e parakoshme’’.

gjermania humbëse

Ndeshja ishte mjaft e luftuar, por francezët dominuan me talentet e tyre në fushë të cilët dhuruan spektakël. Gjermania nuk humbi vetëm 3 pikët, por regjistroi dhe një rekord negativ.

‘’Pancerat’’ pĂ«r herĂ« tĂ« parĂ« nĂ« historinĂ« e Kampionatit Europian humbĂ«n nĂ« ndeshjen hapĂ«se tĂ« kompeticionit.

Rekord negativ ky i njĂ« kombĂ«tareje tĂ« madhe si Gjermania, por ngushĂ«llimi i vetĂ«m Ă«shtĂ« se mund tĂ« kishte shkuar dhe mĂ« keq ndaj ‘’gjelave’’ tĂ« pandalshĂ«m.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *