Nuk ndodhte që nga viti 2010, Ronaldo arrin një rekord negativ me Mançester Junajtid
Rikthimi tek Mançester Junajtid nuk ka shkuar ashtu siç pritej për Kristiano Ronaldon. Portugezi ka prishur me kohë marrëdhënien me trajnerin, por dhe statistikat flasin kundër tij.

ronaldo1

Në barazimin 1-1 ndaj Bërnleit, portugezi nuk arriti të linte gjurmë. Kjo ishte ndeshja e pestë radhazi që Ronaldo nuk shënon në këtë sezon. Një statistikë kaq negative CR7 nuk e ka pasur që në vitin 2010.

Hera e fundit që 37 vjeçari ka shënuar ishte në 30 dhjetor në ndeshjen kundër Klarets me Junajtid që fitoi me rezultatin 3-1.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.