Nuk përmendi dialogun Kosovë-Serbi në fjalimin e OKB/ Grenell: Biden nuk e ka përparësi të partnerizohet me Ballkanin

Richard Grenell, ish-i dërguari i posaçëm i ish-presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi ka reaguar mbi fjalimin e mbajtur në OKB nga presidenti Biiden. Me një postim në Twitter si shkruan se  në asnjë moment Biden nuk e përmendi dialogun Kosovë-Serbi.

Ai shprehet se Shtëpia e Bardhë nën drejtimin e tij nuk e ka përparësi të partnerizohet me Balkanin.

“Joe Biden nuk e përmend as dialogun Kosovë-Serbi në fjalimin e tij në OKB. Është  e qartë se nuk është përparësi për këtë Shtëpi të Bardhë të partnerizohet me Ballkanin në asnjë mënyrë”- shkruan ai në Twitter.

Grenell

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *