Nuk pranoi rinovimin te Partizani, Rron Broja gjen akordin me klubin e ri


E ardhmja e Rron BrojĂ«s do tĂ« jetĂ« pĂ«rsĂ«ri nĂ« futbollin kosovar. Mesfushori i cili i dha lamtumiĂ«n pak javĂ« mĂ« parĂ« Partizanit, do tĂ« kthehet tĂ« luajĂ« nĂ« SuperligĂ«n e KosovĂ«s, ku mĂ« parĂ« ka veshur fanellĂ«n e Trepça ‘89.

broja

Mesfushori i cili luajti pĂ«r dy sezone te Partizani, ka qenĂ« nĂ« bisedime me klube tĂ« ndryshme edhe nĂ« Hungari, IrlandĂ« e sigurisht nĂ« KategorinĂ« Superiore. Por sipas “Gazeta Olle”, ka gjetur akordin me klubin e DritĂ«s nĂ« kampionatin kosovar. Drejtuesit janĂ« bindur pĂ«r cilĂ«sitĂ« e lojtarit dhe i kanĂ« ofruar kushte ekonomike sipas kĂ«rkesave tĂ« tij, duke siguruar akordin me futbollistin i cili pritet tĂ« prezantohet nĂ« ditĂ«t nĂ« vijim.

Kështu, klubi i Dritës bën një tjetër hap para drejt përforcimit të përbërjes së ekipit me qëllimin për të luftuar për trofe në edicionin e ri, pasi ka sjellë në skuadër emra shumë të njohur si Arbnor Muja e Agim Zeka.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *