Nuk preferohet nga Carlo Ancelotti, shtohet gara për mesfushorin Isco

15:00 21/09/2021

Lion sfidon Juventus e Milan

Mbetet vetëm zyrtarizimi, por e ardhmja e Isco është larg Realit të Madridit. Mesfushori ofensiv nuk ka zënë vend në formacionin e trajnerit, Carlo Ancelotti dhe për këtë, klubi spanjoll e ka nxjerrë në shitje. Shumë skuadra kanë shfaqur interes për 29-vjeçarin, dhe sipas “Ficalles”, gara për të sa vjen e bëhet më e madhe.

Dy klubet italiane, Juventus dhe Milan kanë nisur kontaktet prej kohësh me futbollistin, ndërsa së fundmi në garë për shërbimet e tij janë edhe gjigantët e Liga W, Lioni. Skuadra franceze kërkon të gjejë zëvendësuesin e Depay dhe firma me Isco do ishte mëse e domosdoshme.

Kontrata nĂ« skadencĂ« e futbollistit  nĂ« Qershor 2022 e afron akoma dhe mĂ« shumĂ« me largimin nga Madridi, por destinacioni i tij mbetet nĂ« pikĂ«pyetje.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *