Nuk respektuan masat kundër COVID-19, policia e Kosovës gjobit 604 qytetarë

Policia e Kosovës ka gjobitur shumë qytetarë të cilët nuk kanë respektuar masat anti-covid
Mësohet se brenda 24 orëve janë gjobitur 604 persona.

Kujtojmë se në muajin gusht të vitit të kaluar ishte miratuar Ligji Anti-COVID-19, me qëllim të parandalimit të përhapjes së këtij virusi.

Gjoba për mosmbajtje të maskës është 35 euro.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *