Nuk shihet si titullar nga trajneri, Reali merr vendimin për yllin e ekipit
Eden Hazard do tĂ« qĂ«ndrojĂ« pĂ«r tĂ« paktĂ«n dhe kĂ«tĂ« vit tek Real Madrid. U pĂ«rfol se belgu do tĂ« largohej nĂ« merkaton e janarit, por  drejtuesit kanĂ« akomĂ« besim tek ai.

anceloti hazard

Sipas prestigjozes ‘Marca’, madrilenĂ«t nuk duan tĂ« privohen nga shĂ«rbimet e sulmuesit dhe shpresojnĂ« qĂ« trajneri Karlo Ançeloti ta pĂ«rfshijĂ« nĂ« projektin e klubit.

Para disa ditësh tekniku u shpreh se Hazard është poshtë në hiearkinë e sulmuesve përshkak të ideve të lojës, por dhe për formën e dobët që po përjeton sulmuesi. 30 vjeçari shihej si një përforcim I mundshëm për Njukasëllin, por për momentin ai nuk lëviz nga Spanja.

Në këtë sezon Hazard ka luajtur vetëm 10 ndeshje pa e gjetur akoma rrugën e rrjetës.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *