“Nuk shpreh më interesat e shqiptarëve”, Berisha nga foltorja thirrje qytetarëve: T’i shkurtojmë ditët këtij Kuvendi antikombëtar

Sali Berisha nga foltorja e Kuvendit, në seancën e parë plenare për këtë sezon, teksa tha se Kuvendi është antikombëtar.

Ai u bëri thirrje qytetarëve që “t’i shkurtojnë ditët” teksa tha se vetëm Kuvend shqiptar nuk mund të quhet.

“Si mund të dalësh këtu dhe të lexosh një raport të tillë? Fund e krye mashtrime. Parlamenti nuk shpreh më interesat e shqiptarëve ndaj u ftoj që t’i shkurtojmë jetën dhe ditët një parlamenti antikombëtar, që refuzon të dënojë gjenocidin serb, që vetëm shqiptar nuk mund të quhet”, tha Berisha.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts