“Nuk të nderon të bësh si llazore”- Plas keq mes Tabakut dhe Veliajt. Kryebashkiaku: Kjo histeri duhet të marrë fund. Deputetja e PD: Përgjigju, pse po gënjen
Debati për hetimin e inceneratorëve ka përplasur ashpër kryetaren e Komisionit Hetimor, Jorida Tabaku dhe kryetarin e bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Procedurat dhe një vendim i Këshillit Bashkiak ka bërë që dy përfaqësuesit të replikojnë me njëri tjetrin.

Tabaku i është shprehur Veliajt “nuk të nderon të bësh si llaxore”, ndërsa Veliaj iu përgjigj se “kjo histeri duhet të marrë fund”.  Po ashtu kryetarja e Komisionit e akuzon Veliaj se në dëshminë e tij para Komisionit Hetimor është duke gënjyer. Tabaku i kërkoi kryebashkiakut se në çfarë akti është bazuar që i ka dhene 45 mln euro koncesionarit te Tiranes.

DEBATI

Veliaj: Isa Sakja thotë jemi gati për kaq e për aq pa pyetur fare për lekët.

Tabaku: Merru me përgjegjësitë e tua

Veliaj: Do më lesh të mbaroj, kjo është përgjigjja ime

Tabaku: Kjo nuk të shkon fare. Këtu kemi një dopio standard dhe na gënjeve na the e kam të miratuar në buxhet

Veliaj: Kjo histeri duhet të marrë fund se nuk të nderon

Tabaku: Nuk të nderon të bësh fare si llaxore në këtë komision, nuk të nderon dot. Mua nuk me komplikson fare

Tabaku: Je mundur në gjykatë, do të më kesh përball. Përgjigju pse gënjeve këtu

Veliaj: Dëshmi e rreme që ju nuk ftoni lul bashën që në 2013 thotë pa këshillin miratoj studimin e fizibilitetit vendosa vet thotë Basha, për projektin e koncesionit për mbetjet e pastrimit të qytetit. Lul Basha i merrte pa këshill

Tabaku: thuaj kolegëve ta thërrasin në komision

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.