Nuk u la të hyjë në Kuvend, deputeti Dogjani: Më përjashtuan 10 ditë, janë bërë 15. Kështu urdhëron Edi Rama

nuk u la te hyje ne kuvend deputeti dogjani me perjashtuan 10 dite jane bere 15 keshtu urdheron edi rama
nuk u la te hyje ne kuvend deputeti dogjani me perjashtuan 10 dite jane bere 15 keshtu urdheron edi rama

Deputeti demokrat, Asllan Dogjani i cili nuk lejoi të futej në ambientet e Parlamentit tha se ishte përjashtuar 10 ditë, por as në seancën e sotme nuk u la të hynte në Kuvend.

“Këtu drejton Edi Rama, urdhëron Edi Rama. Edhe deputetët e mazhorancës thonë jemi nën presionin e Edi Ramës. Jemi 10 deputetë, 7 janë në seancën e fundit dhe 3 në seancën e kaluar. Rregullorja thotë 10 ditë, ne jemi 15 ditë të përjashtuar. Ne fjalën kemi. Kërkojmë komisionet hetimore, kërkojmë që reformën zgjedhore ta bëjmë bashkë”, tha midis të tjerash.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts