Numërohen 28 nga 226 kuti në Vlorë/ Kryeson kandidati i PS me 2118 vota

Vijon procesi i numërimit edhe në Vlorë, ku nga 20226 kuti në total, deri më tani janë numëruar 28 kuti.

Sipas rezultateve paraprake nga KQZ, kandidati i PS-së, Ermal Dredha ka marrë deri më tani 3377 vota, ose 72.84%.

Sakaq kandidati i koalicionit “BF”, Hysni Sharra ka marrë 1259 vota ose 27.36%.

Vlora
Vlora

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Spread the love

Similar Posts