Numri i palestinezëve të vdekur në Rripin e Gazës rritet në 30,800

numri i palestinezeve te vdekur ne rripin e gazes rritet ne 30800
numri i palestinezeve te vdekur ne rripin e gazes rritet ne 30800

Numri i palestinezëve të vdekur në Rripin e Gazës ka arritur në 30.800, sipas Ministrisë së Shëndetësisë.

Rreth 72,298 palestinezë janë prekur që kur konflikti në Lindjen e Mesme filloi të përshkallëzohej.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, 83 civilë janë vrarë në sulme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts