Numri i rasteve me Ebola në Ugandë është rritur në 11

Ministria e Shëndetësisë e Ugandës tha të premten se numri i rasteve të konfirmuara me Ebola në vendin e Afrikës Lindore është rritur në 11.

Ministria në një deklaratë të lëshuar njoftoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe katër raste të tjera, duke e çuar numrin kumulativ të rasteve të konfirmuara me Ebola në vend në 11.

Ministria tha gjithashtu se tre vdekje të tjera u regjistruan, duke e çuar numrin kumulativ të vdekjeve në 11, përfshirë rastet e konfirmuara dhe të dyshuara. Nga këto, tetë vdekje ishin nga komuniteti, ndërsa tre ishin me bazë në institucione shëndetësore.

Ekspertët thonë se janë ende duke hetuar burimin e shpërthimit të sëmundjes së virusit Ebola.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *