Numri i të vdekurve nga aksidenti rrugor në Kashmirin e kontrolluar nga Pakistani rritet në 23

Tetë persona të tjerë të aksidentit rrugor të së mërkurës në Kashmirin e kontrolluar nga Pakistani që u dërguan në spital humbën jetën, duke e rritur numrin e të vdekurve në 23 , thanë mediat shtetërore dhe policia.

Një mini-bus që shkonte drejt provincës lindore Punjab të vendit ra në një luginë kur shoferi po përpiqej të negocionte me një kthesë të fortë në rrethin Kotli të rajonit.

Sipas informacioneve fillestare, në automjet shin 25 persona. Megjithatë, agjencia shtetërore e lajmeve e vendit, Associated Press e Pakistanit më vonë tha se 37 pasagjerë, përfshirë gra dhe fëmijë, ishin në minibus.

Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur edhe 13 persona, të cilët janë dërguar në spitale të ndryshme të rrethit, shkruan media shtetërore.

Aksidenti ndodhi rreth orës 10:00 me orën lokale dhe automjeti ishte shkatërruar plotësisht.

Aksidentet rrugore ndodhin shpesh në Kashmirin e kontrolluar nga Pakistani për shkak të kushteve të këqija të rrugës dhe kthesave të ndërlikuara në terrenin malor.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.