Nxënëset e shkollës turke “Mehmet Akif” marshim tek Kryeministria, reagon Rama: Po protestojnë kundër pronarëve që…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj protestës që po zhvillojnë paraditen e të hënës nxënëset e shkollës turke private ‘Mehmet Akif’.

Nxënëset pas protestës para Ministrisë së Arsimit,.kanë marshuar mes shiut drejt Kryemnistrisë. Nxënëet kanë kërkuar dorëheqjen e ministres Evis Kushi.

Rama në reagimin e tij thotë se nxënëset duhet të protestojnë kundër pronarëve të shkollës që kanë shkelur ligjin.

marshim proteste

Reagimi i Ramës

Nxënëset e shkollës së mbyllur të protestojnë kundër pronarëve që shitën godinën e shkollës dhe e spostuan aktivitetin gjetkë, pa marrë leje sipas ligjit e pa respektuar rregullat e parashikuara ligjërisht!

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka zbatuar ligjin si në raste të tjera.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *